1SBL296501R2300 Контактор AF38Z-22-00-23 с катушкой управления 100-250B AC/DC
Артикул:
1SBL296501R2300
Вес (кг):
0.4
Объем (дм3):
0.4
1. Общая информация
Тип расширенного изделия:AF38Z-22-00-23
Европейский товарный код (EAN):3471523116931
Длинное описание:AF38Z 4-pole contactors are used for controlling power circuits up to 690 V AC and 440 V DC. They are mainly used for controlling non-inductive or slightly inductive loads (i.e. resistance furnaces...). AF..Z contactors include an electronic coil interface accepting a wide control voltage Uc min. ... Uc max. Only four coils cover control voltages between 24...250 V 50/60 Hz or 12...250 V DC. AF..Z contactors can manage large control voltage variations. One coil can be used for different control voltages used worldwide without any coil change. AF..Z contactors allow direct control by PLC-output ≥ 24 V DC 500 mA and obtain a reduced holding coil consumption. AF..Z contactors withstand short voltage dips and voltage sags (SEMI F47-0706 compliance) between 24...250 V 50/60 Hz AF..Z contactors have built-in surge protection and do not require additional surge suppressors The AF... series 4-pole contactors are of the block type design. - Main poles and auxiliary contact blocks: 2 N.O. + 2 N.C. main poles, front and side-mounted add-on auxiliary contact blocks. (mechanically-linked auxiliary contacts compliant with Annex L of IEC 60947-5-1. N.C. mirror contacts compliant with Annex F of IEC 60947-4-1) - Control circuit: AC or DC operated - Accessories: a wide range of accessories is available.
Универсальная стандартная классификация товаров и услуг (UNSPSC):39121529
3. Container Information
Package Level 1 Units:box 1 штука
Ширина пакета уровня 1:87 mm
Package Level 1 Depth / Length:103 mm
Package Level 1 Height:47 mm
Package Level 1 Gross Weight:0.4 kg
Package Level 1 EAN:3471523116931
Package Level 2 Units:box 18 штука
Ширина пакета уровня 2:250 mm
Package Level 2 Depth / Length:300 mm
Package Level 2 Height:315 mm